Ako si aktualizovať slovnú zásobu

Marian Herud

Pre študentov anglického jazykového štúdia Euphema

Najpriamočiarejší spôsob aktualizácie slovnej zásoby spočíva v inštalácii aplikácie Anki na váš počítač.

  1. Prejdite na stránku https://apps.ankiweb.net/ a stiahnite si program Anki pre PC, Mac alebo Linux (podľa vášho operačného systému)
  2. Nainštalujte si stiahnutú aplikáciu na váš počítač a následne ju spustite
  3. Po spustení budete mať na obrazovke s balíčkami len jeden balíček s názvom „Default„, čo je vaša slovná zásoba. Na tejto obrazovke kliknite na prepojenie „Sync“*, ktoré sa nachádza v hornej časti obrazovky vpravo.
  4. Objaví sa dialógové okno, kde zadáte email a heslo, ktoré ste od nás dostali emailom, a budete prihlásení do vášho účtu Anki. (toto je potrebné urobiť iba tentokrát, pri prvom prihlásení do programu na PC)
  5. Teraz prejdite do svojho online notebooku a v sekcii „Vocabulary“ si vyhľadajte položku „Vocabulary update“. Stiahnite si do počítača textový súbor, ktorý je na tejto stránke (kliknite pravým tlačidlom myší a následne Uložiť ako…).
  6. Prejdite naspäť do aplikácie Anki na počítači a v dolnej časti uvidíte tlačidlo „Import File“. Kliknite naň a vyberte súbor, ktorý ste predtým stiahli zo svojho online notebooku a stlačte „Open“

  7. Po aktualizácii dostanete hlásenie o prenesených slovíčkách (je možné, že vám vypíše aj nejaké chyby, ktoré, podľa ich charakteru, môžete ignorovať, alebo upovedomiť svojho lektora)
  8. To je všetko. Nabudúce si už iba stiahnete nový textový súbor a importujete do Anki cez tento program. Zaberie vám to menej ako dve minúty.

* jazyk mojich zariadení je angličtina, preto je možné, že popisy tlačidiel sa budú vo vašom prípade líšiť; postup je však rovnaký